Nisan 11, 2021

Önder Media

Bilgi, bölüşüldükçe artan hazinedir.

Instagram’da mavi tik nasıl alınır? 2020

Instagram’da önceden mavi tik için belirli kriterlere bakarak otomatik olarak onaylı hesaba geçişi yapıyordu. Yani kullanıcılar bu konuda herhangi bir girişimde bulunmuyordu. Fakat artık başvuru yapmak gerekiyor. Peki mavi tik nasıl alınır?

Instagram’da bazı hesapların yanında bulunan mavi tik birçok Instagram kullanıcısının dikkatini çekmiştir. Peki Instagram’da mavi tik nasıl alınır? İşte sosyal medya devi Instagram’da nasıl mavi tik alınacağına dair ipuçları…
Instagram’da önceden mavi tik için platform, kendi kriterlerine bakarak otomatik olarak onaylı hesaba geçişi yapıyordu. Yani kullanıcılar bu konuda herhangi bir girişimde bulunmuyordu. Mavi tik, tanınmış kişilere, gerçek hesapların ayırt edilebilmesi için verildiği bilinen bir onay simgesi. Peki mavi tik nasıl alınır?

INSTAGRAM’DA MAVİ TİK NASIL ALINIR?

  1. Instagram’ı açın ve profilinize gidin
  2. Ayarlarınızı açın
  3. “Doğrulama Talep Et”e gidin ve formu doldurun
  4. Başvurunuzu kaydedin ve durumunuz için Instagram’dan haber bekleyin

Instagram’da mavi tik almak (doğrulanmak) için neye ihtiyacınız var

Şimdi Instagram’da doğrulanmak için nasıl başvuracağımızı ele aldığımıza göre, muhtemelen merak ediyorsunuz, onaylanma şansım nedir?

Bu soruyu tam olarak cevaplayamasak da, bir hesabı doğrulayıp doğrulamamayı belirlerken Instagram’ın göz önüne aldığı temel faktörler var. Aşağıdaki dört standarda uymazsanız, başvurunuz reddedilebilir. Ama korkmayın! Hesabınızı büyüterek ve optimize ederek tekrar başvurabilirsiniz.

Şimdi, Instagram’da mavi tik almak istiyor musunuz? Evetse hesabınız şöyle olmalı:

Otantik

Instagram’a göre “hesabınız gerçek bir kişiyi, kayıtlı işletmeyi veya varlığı temsil etmelidir”. Bu oldukça basittir. Gerçekten var olmayan biri için hesap yapamazsınız (örneğin, bir film veya TV şovu karakteri). Bu hesabı oluşturabilirsiniz, ancak Instagram’ın doğrulamasını beklemeyin.

Benzersiz

Instagram’a göre “hesabınız temsil ettiği kişinin veya işletmenin benzersiz varlığı olmalıdır”, bu nedenle kişi veya şirket başına birden fazla hesap doğrulamaz (farklı dildeki hesaplar hariç).

Tamamlanmış, eksiksiz

Doğrulanmak için, uygulanan hesabın herkese açık olması ve bir bio, profil fotoğrafı ve en az bir gönderi içermesi gerekir. Ancak, çok tanınan bir ünlü olmadığınız sürece, tek bir gönderi muhtemelen size pek yardımcı olmayacaktır. Başvurmadan önce profilinizi biraz daha geliştirmeyi düşün.

Dikkate değer

Son olarak, hesabınız dikkate değer olmalıdır. Instagram bunu “iyi bilinen, çok aranan, marka veya varlık” olarak tanımlanmaktadır. Bu standart, elde edilmesi en zor olan olabilir ama kesinlikle imkansız değil! Instagram’ı büyütmek ve platformda kendinizi geliştirmek için atmanız gereken bazı adımlar vardır. Örneğin kitlenizi büyütmek için en iyi Instagram hashtag’lerini nasıl bulacağınızı öğrenmeye çalışın.

DOLANDIRILMAYIN !! DİKKAT EDİN !!

Haber Detayları İçin  Tıklayın : Instagram’da ‘mavi tık’ almak istedi, 44 bin 500 TL dolandırdı

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız